Yukarı Çık
SİZE ULAŞALIM

Suyu Nasıl Arıtır

Cihazın bağlanması ile ilk aşamamız 5 mikron hassasiyetindeki bir pamuk filtreye giriş yapar. Sudaki kirlilik kum toz gibi tortuları yakalar ve suyu daha berrak bir hale getirir.

Su, GAC karbon filtreye gelir. GAC karbon filtrenin görevi, kötü tat, koku ve renge neden olan organik maddeler ile suda bulunan kloru ve varsa gazal kokuları temizlemektir

Gac karbondan çıkan su, blok karbon filtreye gelir. Blok karbon filtrenin görevi, GAC karbondan yaşabilecek kaçak ve akış sırasında gelebilecek kaba partikülleri ve yine GAC karbon gibi kötü tat, koku ve renge neden olan organik maddeler ile suda bulunan kloru ve varsa gazal kokuları temizlemektir

Ters Osmoz teknolojisinde kullanılan en önemli filtre membrandır. Membran bilim dünyasında hücre zarı, su arıtma teknolojisinde ise seçici geçirgen ya da ayırıcı madde anlamına gelir. Bu filtreler çok ince zarlardan imal edilmiştir. Bu zarlar yarı geçirgen olup 5 Angström boyutuna sahiptir. Bu zarlardan sadece su molekülleri geçebilmekte olup, bakteriler, projenler, organik maddeler, askıda katı maddeler, erimiş tuzlar, nitrat, alüminyum ve ağır metalleri tutar. Yapılan bu işlem diğer filtreleme yöntemlerine göre istenen kapasitede çok daha iyi su kalitesi elde etmeye olanak verir. Dolayısı ile suyun içim kalitesini yükseltir.

Tanktan musluğa giden su lezzet kazanmak üzere son olarak kokonat bazlı mineral filtreye gelir. Bu filtrenin görevi kokuya neden olan maddeleri temizleyerek, mikroorganizmaların oluşmasını önlemektir. Su bu filtrede; tadı iyileştirilir ve mineraller bakımından zenginleşir. Son aşamada su musluğa gelir.

PENTEK GS-10CAL/RO-B Inline Filtre Kartuşu hindistan cevizi kabuğu, granül aktif karbon (GAC) ve kalsitten oluşur. Düşük pH seviyelerini düzeltmek için çeşitli uygulamalarda kullanılabilir. Kötü tat, kloru ve kokuyu azaltır?. Daha iyi kahve ve çay keyfi için destekleyici bir filtredir.