Yukarı Çık
SİZE ULAŞALIM

Su Arıtma Nedir?

Su arıtma nedir? Neden su arıtma?

Gelin bu sorularımıza cevap bulmadan önce konumuz olan suyu tanıyalım.

Suyun tanımı

Suyun kimyasal formülü H2O’dur. Bunun anlamı bir su molekülünün iki Hidrojen ve bir oksijen atomundan oluştuğudur. İyonik olarak da, (H+) bir hidrojen iyonuna bağlanmış, (OH-) hidroksit iyonu; yani HOH şeklinde tanımlanabilir. Evrensel çözücü (solvent) özelliği olan su temas ettiği maddeleri de bünyesine katabilme özelliğine sahiptir. Bu maddeler vücudun ihtiyaç duyacağı faydalı maddeler olabileceği gibi vücutta istenilmeyen zararlı maddeler de olabilmektedir.

Su arıtma nedir?

Temiz suyu elde etmek için en güvenilir yöntem olan Ters Ozmoz, şebeke suyunda bulunması muhtemel kimyasal, fiziksel ve mikrobiyolojik kirlilik unsurlarını uzaklaştırabilen bir filtrasyon sistemidir.

Peki neden su arıtma?

Su arıtma şehir şebeke sularından gelen suyun kalitesinin içilmeye ve kullanılmaya pek elverişli olmamasından dolayı günümüz de çokça yaygınlaşan su filtreleme sistemidir. Son dönemde damacana sularından yaşanan skandallar ve üstüne üstlük gelen seri zamlar ile beraber evlerimizde su arıtma kullanımı günden güne hızla artmaktadır. İçerisinde bulunan filtrelerden sırası ile geçen yıllardır kullandığınız kaynağı belli olan şebeke suyu daha sağlıklı ve içilebilir bir hale geldikten sonra tüketime hazır olarak musluğa ulaşmaktadır.