Yukarı Çık
SİZE ULAŞALIM

Su Arıtma Hakkında Merak Ettikleriniz

Su arıtma nedir? Neden su arıtma?

Gelin bu sorularımıza cevap bulmadan önce konumuz olan suyu tanıyalım.

Suyun tanımı

Suyun kimyasal formülü H2O’dur. Bunun anlamı bir su molekülünün iki Hidrojen ve bir oksijen atomundan oluştuğudur. İyonik olarak da, (H+) bir hidrojen iyonuna bağlanmış, (OH-) hidroksit iyonu; yani HOH şeklinde tanımlanabilir. Evrensel çözücü (solvent) özelliği olan su temas ettiği maddeleri de bünyesine katabilme özelliğine sahiptir. Bu maddeler vücudun ihtiyaç duyacağı faydalı maddeler olabileceği gibi vücutta istenilmeyen zararlı maddeler de olabilmektedir.

Su arıtma nedir?

Temiz suyu elde etmek için en güvenilir yöntem olan Ters Ozmoz, şebeke suyunda bulunması muhtemel kimyasal, fiziksel ve mikrobiyolojik kirlilik unsurlarını uzaklaştırabilen bir filtrasyon sistemidir.

Peki neden su arıtma?

Su arıtma şehir şebeke sularından gelen suyun kalitesinin içilmeye ve kullanılmaya pek elverişli olmamasından dolayı günümüz de çokça yaygınlaşan su filtreleme sistemidir. Son dönemde damacana sularından yaşanan skandallar ve üstüne üstlük gelen seri zamlar ile beraber evlerimizde su arıtma kullanımı günden güne hızla artmaktadır. İçerisinde bulunan filtrelerden sırası ile geçen yıllardır kullandığınız kaynağı belli olan şebeke suyu daha sağlıklı ve içilebilir bir hale geldikten sonra tüketime hazır olarak musluğa ulaşmaktadır.


PRENSİPLERİMİZ

2 YIL GARANTİ PRENSİBİ
Noga Water B.V. aldığınız tüm arıtma sistemlerine 2 yıl garanti vererek kalitesini ön plana çıkarıyor.

SÜRESİZ FİYAT GARANTİSİ PRENSİBİ?
Noga Water B.V. su arıtma cihazlarının teknik servis ve filtre ücretleri için 10 yıl boyunca yılda 50$'ı aşmama garantisi vermektedir.

7/24 ÇAĞRI PRENSİBİ
Noga Water'a her türlü soru veya sorunlarınız ile ilgili 7 gün 24 saat boyunca telefon ile ulaşabilir, destek alabilirsiniz.

10 GÜN İADE PRENSİBİ
Aldığınız ürünü herhangi bir koşul belirtmeksizin sistemimizi 10 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

HIZLI SERVİS PRENSİBİ
Noga Water su arıtma cihazınız da arıza yaşanması durumunda hızlı bir şekil de servis garantisi sunuyoruz.


SIK SORULAN SORULAR

Bu sizlerin “yeterlilik” anlayışınıza göre değişiklik gösterebilir. Ülkemizde birçok il ve ilçemizin su kalitesinin iyi durumda olduğu doğrudur. Fakat suyunuz halen, kokusu ve tadı açısından sizleri tatmin edecek seviyede değildir. Suyunuzda ki kirlilik, klor, kimyasal yük ve tortu (çamur) akıntısı sizlerin musluktan gelen suyunuzun içme suyu olarak tercih etmeyeceksinizdir.

Hayır girmez. Filtreler sarf malzemesidir bu yüzden garanti kapsamına girmez. Ör: Araç filtreleri, hava temizleme filtreleri, klima filtreleri ve gazı belli periyotlarda ücret karşılığı yenilenir. Filtrelerin düzenli olarak değişimi suyun kalitesini korur.

Garanti hususunda size sunulan hizmetler arasında en önemli olanı ürünün 2 yıl boyunca size (filtrelerin yetkili servislerde orijinalleri ile düzenli olarak değişimi olduğu sürece) cihazın sağlıklı bir şekilde su vermesinin garantisidir. Sistem bağlantı filtreler ekipmanlarından yaşayabileceğiniz sorunlar karşısında ücretsiz hizmet sağlanmaktadır.

Tüm arıtma sistemleri suyun içinde bulunan minerallerin bir kısmını tutmaktadır. Fakat vücudun ihtiyacı olan bütün mineralleri sudan kazanmak asıl olarak mümkün değildir. Bu günlük litrelerce su tüketmek demektir. Vücudumuz bilinenin aksine ana mineral kaynağını yiyeceklerden almaktadır.

Öncelikle sağlık en iyi yatırımdır. Her ailenin bir damacana masrafı vardır, fakat ambalajlı su sadece içme suyu olarak kullanılmaktadır. Fakat mutfağınızda su arıtma cihazı olduğu zaman her şeyi (çay, kahve, yemek, meyve sebze yıkama gibi) bu temiz suyla yapacaksınız. Bu işlemleri damacana ile yaparsanız çok masraflı olacaktır. Arıtmaya göre Ucuz kalsa bile damacana ve paketli sulardaki son zamanlar da çıkan sağlık skandallarını da düşünecek olursak çokta sağlıklı olmayacaktır. Dolayısı ile su arıtmalar kendini 10-12 ayda amorti eder. Su arıtmayı bir kumbara olarak düşünmeliyiz.

Ülkemizin iç piyasasında satılan yüzlerce su arıtma cihazı var. Evinizde kullanacağınız su arıtma sistemi kalite ve sağlık güvenceleri veriyor mu? İyi kalitede su arıtma cihazı almak ancak Uluslararası sertifikalar ve garantisi ile olur. Noga Water B.V. su arıtma sistemi Uluslararası Water Quality Association, NSF, FDA, CE sertifikasyon güvencelerini taşır ve 2 yıl firma garanti kapsamındadır.

Noga Water B.V. su arıtma sistemi koşulsuz şartsız 10 gün iade garantisi ile sizlerin herhangi bir mağduriyete uğramasını engellemektedir.